KAS IR VIETNTUĻĀS PASTAIGAS?

IDEJA

2020. gada marts. Covid-19 ietekmē tiek izsludināta “sociālā distancēšanās” visā valstī. Nīkt mājās? Sēdēt dīvānā? Kur vispār likties?

Tieši tā radās vientuļās pastaigas. Saprotot, ka cilvēkam svarīgi ir izkustēties, gribēju dalīties ar to, ko pats esmu darījis un piedzīvojis, lai citus motivētu šajā laikā iet ārā – pastaigās un pārgājienos.

Vientuļās pastaigas nepretendē uz visaizraujošāko, piedzīvojumiem bagātāko pārgājienu statusu. Tās izvairās no cilvēku pūļiem un ved pa ceļiem, kas ikdienas ātrumā, iespējams, paliek nepamanīti. Galvenais mērķis – izbaudīt pastaigu, kompāniju un aplūkot vietas, kuras bieži nemanām.

Gids esi tu pats. Es dodu tev karti un ieteikumus. Visas pastaigas esmu pats gājis, tāpēc nevedu tevi tur, kur nezinu, kā iziet cauri. Mans mērķis ir dot cilvēkiem iespēju doties piedzīvojumos arī bez pieredzes izdzīvošanas mākslā, bez gidiem vai grupām.

Pastaigās ievēro

“Vientuļās pastaigas” ir dažāda veida maršruti Latvijā, kuri veidoti ar mērķi “nedrūzmēties”. Katrai pastaigai veidoju karti, aprakstu un ieteikumus, lai vari izvēlēties sev piemērotāko piedzīvojumu. Atceries:

Par mani

Mani sauc Kristaps un ikdienā strādāju mārketingā. Taču aktivitātes dabā vienmēr ir bijusi mana sirdslieta. Dažāda veida pastaigas, pārgājieni un izpētes vienmēr man palīdzējušas atslēgties no ikdienas darba dunas, smelties iedvesmu un izprast pasauli man apkārt.

Apvienojumā ar manu vēlmi pierakstīt, datēt un kartēt lietas, rodas pastaigu maršruti, kuros dodos pats un ar kuriem dalos.