piedzīvojumi

PIEDZĪVOJUMI TEPAT APKĀRT

Šajā lapā atradīsi dažādas idejas piedzīvojumiem, kad negribas iedziļināties garos maršrutos, tālos pārbraucienos un noberztās kājās. Idejas, kā padarīt vakaru, brīvdienu, lietainu dienu vai rītu aizraujošāku un piedzīvojumiem bagātāku.

Image

APKAIMJU MEDĪBAS

Izpēti to pilsētas nostūri, kurš ir vismazāk zināms. Bonusa punkti, ja atrodi dīvaināko apkārtnes veikalu un nopērc piedzīvojuma suvenīru, vai arī pusdienas ieturi vietā, par kuru iepriekš nenojauti. Iespējams, ka pat nenojaut par Zolitūdes muižu, veco tiltu Juglā, šaurāko ielu Rīgā – Rituāla ielu – Maskavas forštatē.

Image

BROKASTIS GALĪGI NE GULTĀ

Ja brīvdienu rītos nenāk miegs, bet lieliem piedzīvojumiem arī neesi gatavs, dodies brokastu piedzīvojumā (un tam nav nekāda sakara ar branču vietām).
Izvēlies ne īpaši tālu galamērķi pilsētā, uztaisi termosā tēju vai kafiju, nopērc svaigi ceptas bulciņas, un baudi rītu ar pavisam citu enerģiju. Pamēģini brokastot Zaķusalā, Biķernieku mežā vai Krastmalā!

Image

5 BAZNĪCAS, PIEMINEKĻI …

Dodies klaiņot par pilsētu, nospraužot mērķi – apskatīt 5 baznīcas vai citus objektus. Uzdevums turklāt ir interesantāks tieši bez plānošanas – vienkārši dodies pie pirmā objekta, ko vari iedomāties, un tad izdomā, kurš varētu būt nākamais. Vari uzdevumu sarežģīt, piemēram, dodoties tikai uz ziemeļiem no sava mājokļa.

Image

PUTNU VĒROTĀJS

Dzīvnieku, īpaši putnu, vērošanai nav nepieciešams īpaši piepūlēties, tikai klusi un mierīgi jāsēž. Noderēs jebkurš parks, Rīgas tuvumā ir arī vairākas putnu iecienītas vietas – ne tikai slavenais Kaņieris, bet arī Sarkandaugavas upe, Ķīšezers, Daugavgrīva. Ņem talkā Latvijas Ornitoloģijas biedrības izveidotos materiālus, un drīz vien atklāsi, cik liels gandarījums ir iemācīties atšķirt lielās zīlītes no zilzīlītes un cekulzīlītes.

Image

GURMĀNS

Parasts pikniks var kļūt par īstu mikropiedzīvojumu. Izvēlies neparastu vietu un sarūpē karalistu maltīti ar niecīgu piepūli. Lieti noderēs tortiljas, kuras katrs ēdājs pats var piepildīt ar dažādajām līdzi paņemtajām lietām. Vēl karaliskāk – paņem līdzi termosu ar karstu ūdeni, aplej roltonu ar ūdeni un iemaisi mājās sagrieztos dārzeņus un/vai tunci. Būs pavisam cita garša nekā mājās sasmērētām maizītēm!