PASTAIGAS

LAIKS DOTIES!

Šajā lapā atradīsi līdz šim publicētās vientuļās pastaigas. Ērtības labad tās sadalītas pēc to garuma, lai vari izvēlēties sev piemērotāko.

ĪSĀKAS PASTAIGAS

Īsākas pastaigas. Vairumā gadījumu 10 – 12 km ir tas apjoms, ko vari nostaigāt pāris stundu laikā ar atpūtas pauzēm un apskates objektiem. Nevajadzēs nekur skriet, agri celties un ņemt līdzi vairākas ēdienreizes. Kā saka – lai var kājas izlocīt.

Jau eju meklēt

Staigāšana ir forša lieta, bet dienā stundu ir tik, cik to ir. Tāpēc aktīvi staigāju, lai jau pavisam drīz būtu jauni maršruti.

Garkalne - Buļļezers

10+ km pastaiga netālu no Rīgas Garkalnes dabas liegumā, kurā vari baudīt Piejūras priežu mežus, mazo Buļļezeru un Krievupi.

Jau eju meklēt

Staigāšana ir forša lieta, bet dienā stundu ir tik, cik to ir. Tāpēc aktīvi staigāju, lai jau pavisam drīz būtu jauni maršruti.

Gandrīz jau pārgājieni

Vienas dienas pastaigas. Izejot 15 – 20 km garā pastaigā, jau drīkst teikt, ka esi bijis pārgājienā (lai gan to var teikt jebkad, kurš šo kontrolē?). Šīm pastaigām nereti jāvelta lielākā dienas daļa, it īpaši, ja tālu jābrauc. Vērts ņemt līdzi ūdeni un vēdera tiesu. Iespējams, vakarā būs patīkams nogurums.

Bērzciems - Engures ezers

15 km gara pastaiga gar jūru, ciemos pie savvaļas zirgiem, orhideju izpētē un piejūras mežu baudīšanai.

Suntaži

Suntaži - Upespils - Suntaži

20 km gara pastaiga Suntažu apvidū, kuras laikā redzēsi daudz vēsturisku objektu - bijušo dzelzceļu, sagruvušu baznīcu un citus.

Seda un Sedas tīrelis

15 km pastaiga pa daudz dzirdēto Sedu. Tāpēc dodies izbraucienā uz vienu no savdabīgākajām Latvijas pilsētām.

Pamatīga staigāšana

Pastaiga virs 20 km jau nu noteikti ir pārgājiens! Esi gatavs pilnas dienas izklaidei, vairākām nopietnākām atpūtas pauzēm (ja vien neesi sporta režīmā). Noteikti vērts padomāt arī par laikapstākļiem, apaviem un laikus plānot šo pastaigu. Nākamajā dienā iespējams jutīsi, ka vakar esi staigājis.

Amatciems - Āraiši - Amata

28 km garš pārgājiens, aplūkojot gan moderni iekārtotus ciematus, gan iespaidīgas dolomītu klintis.

Taurupe - Līčupe

Taurupe - Līčupe

23 km garš pārgājiens pa bijušo dzelzceļa līniju uz Ērgļiem, baudot dabu, pētot pamestus dzelzceļa objektus un brienot gar upi.

Zvārdes meži

22 km garš pārgājiens pa vienu no vismazāk apdzīvotajām teritorijām Kurzemē. Ja esi kluss un vērīgs, redzēsi ļoti daudz meža radību.

Ja kādi jautājumi, ieteikumi, komentāri vai laba vēlējumi, droši raksti man sociālajos tīklos vai tepat sadaļā SAZINIES.