PASTAIGAS

LAIKS DOTIES!

Šajā lapā atradīsi līdz šim publicētās vientuļās pastaigas. Ērtības labad tās sadalītas pēc to garuma, lai vari izvēlēties sev piemērotāko. Savukārt, ja gribi apskatīt kopējo maršrutu karti, spied šeit.

ĪSĀKAS PASTAIGAS

Īsākas pastaigas. Vairumā gadījumu 10 – 12 km ir tas apjoms, ko vari nostaigāt pāris stundu laikā ar atpūtas pauzēm un apskates objektiem. Nevajadzēs nekur skriet, agri celties un ņemt līdzi vairākas ēdienreizes. Kā saka – lai var kājas izlocīt.
Image
Riebiņu ezers
Pavisam īsa 8km pastaiga ap Riebiņu ezeru. Baudāma vasarā, kad vari taisīt piknikus, peldēties un iepazīt arī citus apkārtnes objektus
Uz pastaigu
Image
Kaucminde – Bornsminde
11km īss, bet iespaidīgām muižām bagāts maršruts. Apskatīsi gan Bornsmindes muižu, gan Kaucmindes pili.
Uz pastaigu
Image
Garkalne – Buļļezers
10+ km pastaiga netālu no Rīgas Garkalnes dabas liegumā, kurā vari baudīt Piejūras priežu mežus, mazo Buļļezeru un Krievupi.
Uz pastaigu
Image
Zaķumuiža
14 km pastaiga netālu no Rīgas, kurā iepazīsi Zaķumuižas muižas kompleksu, apkārtnes apdzīvotās vietas un Nāgelmuižas liepu parku.
Uz pastaigu
Image
Līgatne
Iespaidiem bagāts 13 km pārgājiens ap Līgatni, kura laikā izbaudīsi kā kultūrvēsturisko, tā vēsturisko mantojumu un vēl arī dabu.
Uz pastaigu

GANDRĪZ JAU PĀRGĀJIENI

Vienas dienas pastaigas. Izejot 15 – 20 km garā pastaigā, jau drīkst teikt, ka esi bijis pārgājienā (lai gan to var teikt jebkad, kurš šo kontrolē?). Šīm pastaigām nereti jāvelta lielākā dienas daļa, it īpaši, ja tālu jābrauc. Vērts ņemt līdzi ūdeni un vēdera tiesu. Iespējams, vakarā būs patīkams nogurums. 
Image
Vaidava – Lielais Ansis
19 km viegla pastaiga ap vairākiem ezeriem alternatīvā zelta rudens baudīšanai vai vienkārši mazpilsētu apskatei.
Uz pastaigu
Image
Seda un Sedas tīrelis
15 km pastaiga pa daudz dzirdēto Sedu. Tāpēc dodies izbraucienā uz vienu no savdabīgākajām Latvijas pilsētām.
Uz pastaigu
Image
Suntaži – Upespils – Suntaži
20 km gara pastaiga Suntažu apvidū, kuras laikā redzēsi daudz vēsturisku objektu – bijušo dzelzceļu, sagruvušu baznīcu un citus.
Uz pastaigu
Image
Bērzciems – Engures ezers
15 km gara pastaiga gar jūru, ciemos pie savvaļas zirgiem, orhideju izpētē un piejūras mežu baudīšanai.
Uz pastaigu
Image
Mālpils – Sidgunda
16 km garš maršruts no Mālpils uz Sidgundu un atpakaļ. Šoreiz vairāk staigāšana, bet pa ceļam iepazīsi gan Mālpils muižu, gan pamestu atpūtas bāzi.
Uz pastaigu
Image
Mērsrags
20 km gara pastaiga ap Mērsragu ar vairākām putnu vērošanas iespējām, bāku, jūru, molu un vēl citām, piejūras ciemiem raksturīgām apskates vietām.
Uz pastaigu
Image
Baldone
20 km garš, apskates objektiem ļoti bagāts maršruts netālu no Rīgas – Baldonē. Sākot ar grezni atjaunotām muižām, noslēdzot ar pamestu sanatoriju sanatoriju.
Uz pastaigu

PAMATĪGA STAIGĀŠANA

Pastaiga virs 20 km jau nu noteikti ir pārgājiens! Esi gatavs pilnas dienas izklaidei, vairākām nopietnākām atpūtas pauzēm (ja vien neesi sporta režīmā). Noteikti vērts padomāt arī par laikapstākļiem, apaviem un laikus plānot šo pastaigu. Nākamajā dienā iespējams jutīsi, ka vakar esi staigājis. 
Image
Liepa
25km garš pārgājiens, kura laikā ne tikai satiksi Veidenbaumu, bet arī aplūkosi Līču-Laņģu klintis un nokļūsi Ellītē.
Uz pastaigu
Image
Kazu grava – Vaive
24km garš, bet ļoti foršs, skaists maršruts, kas aptver visdažādākos objektus – no dabas pērlēm līdz cilvēku radītām vietām.
Uz pastaigu
Image
Amatciems – Āraiši – Kārļi – Amata
28 km garš pārgājiens, aplūkojot gan moderni iekārtotus ciematus, gan iespaidīgas dolomītu klintis.
Uz pastaigu
Image
Skaistkalne
22km garš maršruts Lietuvas pierobežā. Iespēja apskatīt karsta kritenes un iekāpt uz brīdi ārzemēs.
Uz pastaigu
Image
Taurupe – Līčupe
23 km garš pārgājiens pa bijušo dzelzceļa līniju uz Ērgļiem, baudot dabu, pētot pamestus dzelzceļa objektus un brienot gar upi.
Uz pastaigu
Image
Zvārdes meži
22 km garš pārgājiens pa vienu no vismazāk apdzīvotajām teritorijām Kurzemē. Ja esi kluss un vērīgs, redzēsi ļoti daudz meža radību.
Uz pastaigu
Image
Bērzvircava – Sesava
22km garš pārgājiens cauri rapšu laukiem. Iepazīsi vairākas Zemgales muižas, kā arī ļoti savdabīgu pieminekli.
Uz pastaigu
Image
Valdemārpils
21 km garš maršruts pa Krišjāņa Valdemāra pēdām. Tevi sagaida vairākas baronu muižas, lielākā liepa Baltijā un baznīcas!
Uz pastaigu
Image
RAISKUMS – KVĒPENES PILSKALNS 
24 km pārgājiens, kurā iepazīsi Raiskuma muižu un ezera skatus, iesi garām “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” filmēšanas vietai un varēsi izbaudīt Gaujas skaistumu.
Uz pastaigu