SEDA UN TĪRELIS

15 kilometri
Līdz 4 stundām
Grūtība: Vidējs
Image

Kas tevi sagaida?

Daudz dzirdēts, reti redzēts – tā gribētos teikt par Sedu un tās tīreli. Bieži dzirdam, ka Seda ir viena no tām vietām, kur pavisam īsti var sajust pagātnes elpu, bet tā kā tas ir gana tālu no Rīgas, reti kad šo vietu apmeklējam. Taču iesaku aizbraukt – ne tikai Padomju laikus piedzīvot iespējams, bet arī apskatīt “purva rūpniecību” visā tās godībā.

Maršruta apraksts

Seda ir viena no tām Latvijas vietām, kur šķiet, ka viss notiek nedaudz citādi. Izveidojusies pie 1953. gadā dibinātās kūdras fabrikas, tā šobrīd aicina apmeklētājus ar savu padomju stilistikā veidoto pilsētiņu un tīreli. Lai arī tālu no Rīgas, noteikti ieteiktu apmeklēt šo vietu, lai redzētu Latviju nedaudz no citas puses. Mēs gājām ziemā, kad noteikti nesatiksi nevienu citu, bet vasarā šī vieta ir populārāka.

NB! Vasarā iespējamas maršruta izmaiņas saistībā ar tīrelī notiekošo saimniecisko darbību. Ziemā šis maršruts izejams kā kartē.

Īsumā par maršrutu:

  • Sāc Sedas pilsētas centrā, aplūko arhitektūru un izpēti, cik ļoti šīs pilsētas uzbūves principi atšķiras no citām.
  • Tālāk dodies uz tīreļa pusi, apskatot dārziņu rajonu un šaursliežu dzelzceļu.
  • Pa tīreļa taku vari aplūkot purvu un izpētīt floru un faunu.
  • Līkumojot pa dzelceļa takām, nonāksi otrā pilsētas pusē, kur caur mežiem, gar kūdras ieguves vietu dosies atpakaļ uz pilsētu.
  • Vēlreiz apskati pilsētu, ieturi pusdienas, aplūko vietējo baznīcu.